ADVERTISEMENT

yaş hesaplama

Tam yaşınızı yıl, ay, gün, dakika ve saniye cinsinden bulmak için DOB'u seçin, doğum saatini girin ve yaş hesaplayıcıyı kullanarak hesapla düğmesine basın.

By Default: 12:00 AM
ADVERTISEMENT
ADVERTISEMENT

Is This Tool Helpful?

     

Yaş nedir?

Yaş, sizin veya herhangi bir varlığın ne kadar yaşadığını tanımlayan bir sayıdır. Biz insanların yaşamında büyük önemi vardır.

Yaş hesaplama makinesi

Bu çevrimiçi yaş hesaplama , yani doğum günü hesaplayıcısı, yaşınızı yıl, ay, gün, dakika ve saniye cinsinden bilmenize yardımcı olur. İki tarih arasındaki gün, ay ve yıl sayılarındaki farkı hesaplar. Bu tam yaş hesaplayıcısı, genellikle dob olarak bilinen doğum tarihinize göre yaşınızı hesaplar.

Dob hesaplayıcı, yaşım kaç, o gün kaç yaşım ve yaklaşan doğum günüm için kaç gün kaldı gibi soruların cevaplarını bulmanıza yardımcı olabilir.

Yaşın önemi 

İşlerin çoğunu yapmak için belli bir yaşta olmamız gerekiyor. Hepimizin kendimize sorduğu veya sorulduğu bir soru var, yani "bugün kaç yaşındayım?" veya "Kaç yaşındasın?" Başkalarını daha iyi tanımak için genellikle bu soruyu sorarız.

Sadece gerekli yaşta isek elde edebileceğimiz bazı avantajlar var.

Bugün kaç yaşında olduğumu bilmek çok önemli çünkü bize çok soruluyor. Örneğin, bazı yerlerde yaşımızı göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Onlardan bazıları;

Süpermarketler

Hepimizin çok gittiği bir yer. Yiyecek, günlük kullanım öğeleri ve e.t.c satın alıyoruz

Piyasada 3 yaş üstü çocuklara uygun bazı oyuncaklar bulunmaktadır. Çünkü bu oyuncakların, belirtilen yaşın altındaki çocuklara zarar verebilecek keskin kenarları olabilir.

Ayrıca, içinde çok fazla baharat olabileceği için sadece yetişkinlerin yiyebileceği ve bu nedenle çocuklar ve yaşlılar için tehlikeli olabilecek yiyecekler de vardır.

Pazarlar için de kıyafet alıyoruz. Annenizin sensiz alışverişe gittiğini ve şimdi de sizin için bir elbise aldığını düşünün. Mükemmel bir beden elde etmek için elbisenin etiketine bakacak. Genellikle yaştan bahsedilir. Bu onun doğru olanı almasına yardımcı olacaktır.

Çevrimiçi yaş bulucumuz aracılığıyla çocuğunuzun yaşını hesaplayabilirsiniz.

Eğitim Enstitüleri

Hepimiz okula gittik, sonra kolej ve bazıları da üniversitelere. 6. sınıftaysanız, birkaç istisnai durum dışında neredeyse tüm sınıfınız 11 ila 13 yaşları arasında olacaktır.

Çünkü enstitülerin her sınıf için bölgeden bölgeye ve bazen ülkeden ülkeye değişen bir yaş sınırı vardır. Ülkemde birinci sınıfa kabul edilecek öğrencilerin 5 yaşında olması gerekiyor. Yani birinci sınıfın çoğunda 5 yaşında öğrenciler var.

Sonra sınavlar var. Arkadaşlarımdan birinin 9. sınıfta 13 yaşında olduğu için sınav veremediğini hatırlıyorum. Ve ödev vermek için 14 yaşında olmanız gerekiyordu.

Müfredat, öğrencilerin yaş gruplarına göre de tasarlanmıştır. İlköğretim seviyesindeki öğrenciler, her konunun temelleri ile başlar. Ve bir sınıftan diğerine geçerken müfredatları da daha karmaşık hale geliyor.

Doğum tarihi hesaplayıcımız, yaşınızı doğum tarihinizden itibaren hesaplayabilir.

İş mülakatları

Pratik hayata baktığımızda insanlar farklı alanların peşinde koşuyorlar. İstedikleri bir iş bulmak için çok çalışırlar. Ancak çoğu iş teklifinde göreceksiniz, kişinin olgun ve duyarlı olması gerektiği belirtiliyor. Çünkü olgun insanlar baskıyla iyi başa çıkabilir.

15 yaşında kendinizi olgun olarak düşünebilirsiniz, insanlar olmayacak. Bunun nedeni olgunluğun deneyimle birlikte gelmesi ve arkadaşımın yaşla birlikte gelmesidir. Yani, bir iş bulabilmek için bile belirli bir yaşa ulaşmış olmanız gerekir.

Şirketler ayrıca adayın atanacak kadar olgun olup olmadığını bilmek için doğum günü hesaplayıcıları kullanır.

Sürücü ehliyeti

Hepimiz güzel, konforlu ve lüks arabaların hayalini kuruyoruz. Peki, onları süremezsek ne işe yarar? Yaşınız dolana kadar ehliyetinizi alamazsınız. Yakın zamanda 18 yaşıma girdim ve şimdi benimkini çok yakında almayı planlıyorum. Bir genç araba kullanıyorsa, sadece bir challan bileti almakla kalmaz, aynı zamanda hayatlarını yolda tehlikeye atarlar.

Neden bu kadar gerekli olduğunu düşünüyorsunuz? Çünkü siz büyüdükçe refleksleriniz güçleniyor. Yani acil bir durumda paniğe kapılmak yerine bir çıkış yolu bulursunuz. CNIC'nizi 18 yaşından sonra da alırsınız.

Emeklilik

İnsanlar meslekten mesleğe değişen belirli bir yaştan sonra emekli olurlar. Ordu erkekleri, 58 yaşında operasyonlara katılacak kadar güçlü olmadıkları için erken emekli oluyor. Devlet memurları, görev sürelerinden neredeyse 4 yıl daha yararlanmaktadır. Sonrasında ise emekli olmadan önceki sırasına göre emekli maaşı alıyorlar.

Şirketler, kişinin koltuğa uygun olup olmadığını belirlemek için çevrimiçi kronolojik yöntemler kullandığından, emekli olup olmadıklarını bilmek için hizmetleri sırasında yaşlarını da takip ederler.

Yaş manuel olarak nasıl hesaplanır? 

Kendinizi hesaplamak istiyorsanız yorucu olur ve yüzde yüz doğru olmayabilir, ancak bu imkansız değildir. Bunu bir örnekle öğrenelim.

11 Ağustos 1998'de 14: 15'te doğduğunuzu varsayalım. Ağustos'tan ağustosa kadar bir yılı hesaplayacaksınız. 11 Ağustos 1999'da 1 yaşındaydın. 2005 yılında aynı tarihte 7 yaşındaydın. Ve 2020'de 22 yaşındasın.

Ayrıca, gün eklediğimiz hesap makinesine bakın, oldukça ilginç bulacaksınız.

Hesap makinemizi kullanmanın avantajları
Bunun yalnızca yaşınızı sayabilen sıkıcı bir çevrimiçi hesap makinesi olduğunu düşünebilirsiniz. Öyle dostum, durum böyle değil. Bu hesap makinesi, yaşınızla ilgili çeşitli ilginç gerçekler ortaya çıkarır.

Sonuçlar 

Doğum tarihinizi girdikten ve mümkünse doğum saatinizi seçtikten sonra hesapla'ya tıklarsınız.

Aşağıda uzun bir tablo görünecektir. İlk bölümü sonuçlar bölümüdür. Sol tarafta, bu hesap makinesi size yaşınızı örneğin 22 yaşında söyleyecektir. Ve sağ tarafta, size doğduğunuz günü söyleyecektir.

Büyüyen yaş Zaman Çizelgesi 

Sonuçlar bölümünün altında, büyüyen yaş zaman çizelgesi bölümü yer almaktadır. “Günlerde kaç yaşındayım” veya “kaç gün yaşındayım” gibi sorularınıza doğru cevap verecektir.

Daha önce 11 Ağustos olarak doğum tarihinizi varsaydığımız için. Bu doğum tarihine göre şu an 8146 günlüksünüz. Yaş bulucu ayrıca yaşınızı saat, dakika ve saniye cinsinden söyleyecektir. Bu ilginç bir gerçek.

Yaşınız

Ardından, tam tarihinizi yıllar, aylar ve günler olarak söyleyecektir. Bunu yazdığım zamanki gibi, varsayılan yaşınıza göre 22 yıl 3 ay ve 18 günlüksünüz.

O zaman kaç aylık olduğunu söyleyecek? 267 aylıksın. Sonra gün, saat, dakika ve saniye cinsinden yaşınız bir kez daha.

Sonraki doğum günü

"Yaşınız" sekmesinin sağ tarafında bir sonraki doğum günü sekmesi var. Size yaklaşan doğum gününüz hakkında her türlü bilgiyi verecektir. Önümüzdeki yıl bu tarihte gün ne olacak gibi. Aylar, günler, saatler, dakikalar ve saniye cinsinden ne kadar zamanınız var.

Arkadaşlarınızdan veya ailenizden herhangi biri için sürpriz bir parti düzenlemeyi planlıyorsanız. Bu hesap makinesi oldukça faydalı olacak. Kaldığınız zamanı kontrol etmenize yardımcı olur, böylece on birinci saatte panik yapmanıza gerek kalmaz.

Doğum günü dileği

Bu hesap makinesini doğum gününüzde kendiniz için kullanıyorsanız, doğum gününüzün yanı sıra yumuşak bir doğum günü müziği dileyecektir. Mutlu hesaplamalar

X
icon
AdBlocker Detected!

To calculate result you have to disable your ad blocker first.